Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Toruń- miasto Mikołaja Kopernika i… piernika

W piątek, 18 maja 2018 klasy: III a, III b oraz IV b wraz z nauczycielami i rodzicami udały się na wycieczkę do pięknego Torunia. Wszyscy zwiedzili Stare Miasto czyli Kościół Mariacki, Ratusz, Dwór Artusa, a także Kamienicę pod Gwiazdą, Krzywy Dom czy też Zespół Murów Obronnych.
Nie każdy wie, że toruński zespół staromiejski został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO, a rynek i ratusz zajęły III miejsce w plebiscycie National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie.
Mikołaj Kopernik przybrany w czerwony płaszcz „spoglądał” na wszystkich turystów… z pomnika :).
Był czas na zakup pierników, pamiątek i lodów, był też seans filmowy w sali Planetarium.
Ostatnim punktem programu wycieczki był pobyt w Żywym Muzeum Piernika- jedyne takie w Europie! Nie tylko uczniowie, ale także opiekunowie i aktywnie uczestniczyli w pokazie, przygotowaniu i wypieku tradycyjnego piernika oraz zapoznali się ze średniowiecznym warsztatem rzemieślniczym. Późną nocą, właściwie już w sobotę, wróciliśmy do Kępic – super zadowoleni.