Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sukcesy w roku szkolnym 2014/2015

18.06.2015r. XII Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem w Warcinie
W kat. kl. pierwszych III m-ce zdobyła Aleksandra Kwiatkowska przygotowana przez mgr Julitę Łuczak
W kat. kl. drugich II m-ce zdobyła Zuzanna Światek-Brzezińska przygotowana przez mgr Krystynę Łyszyk
W kat. kl. trzecich III m-ce zdobyła Martyna Burdyl przygotowana przez mgr Annę Klepin-Lis
W kat. kl. czwartych II m-ce zdobył Wojciech Łuczak przygotowany przez mgr Bożenę Sulimę
W kat. kl. piatych III m-ce zdobyła Patrycja Knuth przygotowana przez mgr Bożene Sulimę. Gratulujemy!

17.06.2015r. XVI Gminna Olimpiada Sportowa Klas I-III w Korzybiu
Drużyny naszych klas zdobyły w punktacji generalnej III miejsce. Wszystkie drużyny wspaniale ze sobą rywalizowały w grupach wiekowych tj. kl.I, kl.II, kl.III. Po zawodach uczniowie zjedli kiełbaski z grilla i wrócili szczęśliwi do domu. Gratulujemy uczniom i wychowawcom!

15.06.2015r. „Biegam, bo lubię Lasy” w Nadleśnictwie Polanów
Biegi odbyły się wśród lasów Góry Warblewskiej w Polanowie.
W kat. dzieci kl. „0” Małkowski Damian zajął II miejsce. Ucznia przygotowała mgr Dorota Chwieduk.
W kat. kl. I-III dziwewcząt ucz. Karolina Witka-Jeżewska z kl. III zajęła I miejsce, zaś w kat. chłopców – Antoni Hulisz również zajął I miejsce. Uczniów przygotowała mgr Anna Klepin-Lis.
W kat. kl. IV-VI dziewcząt ucz. przygotowana przez mgr Małgorzatę Bartosik w kl. V Maja Ziemianowicz zajęła III m-ce, a ucz. kl. VI przygotowany przez mgr. Czesława Burglina – Kacper Fiszbak zajął II miejsce. Gratulujemy!
Na zakończenie biegu odbył się poczęstunek i pokaz ptaków drapieżnych.

18.06.2015r. XII Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem w Warcinie
W kat. kl. pierwszych III m-ce zdobyła Aleksandra Kwiatkowska przygotowana przez mgr Julitę Łuczak
W kat. kl. drugich II m-ce zdobyła Zuzanna Światek-Brzezińska przygotowana przez mgr Krystynę Łyszyk
W kat. kl. trzecich III m-ce zdobyła Martyna Burdyl przygotowana przez mgr Annę Klepin-Lis
W kat. kl. czwartych II m-ce zdobył Wojciech Łuczak przygotowany przez mgr Bożenę Sulimę
W kat. kl. piatych III m-ce zdobyła Patrycja Knuth przygotowana przez mgr Bożene Sulimę.Gratulujemy!

29.05.2015r. Wyniki sprawdzianu klas szóstych
Wyniki w procentach prawidłowych odpowiedzi:
j. polski – 72 (68 – Gmina Kępice, 73 – Polska)
matematyka – 54 (50 – Gmina Kępice, 61 – Polska)
j. angielski cz. 1 – 63 (59 – Gmina Kępice, 67 – Polska)
j. angielski cz. 2 – 77 (67 – Gmina Kępice, 78 – Polska)
Uczniowie z najwyższymi wynikami:
j. polski – M.Klasa 95%
matematyka – M.Klasa 100%, A.Wolańska 100%
j. angielski cz. 1 – A.Wolańska 95%
j. angielski cz. 2 – M.Koziarek 100%, O.Pela 100%

20.05.2015r. Konkurs na Bajkę w Języku Angielskim „Once upon a time” w Słupsku
Konkurs organizowało II LO i III Gimnazjum w Słupsku. Pierwszą nagrodę w tym Konkursie zdobył nasz uczeń Michał Koziarek. Został przygotowany przez mgr Agnieszkę Kłobuch. Gratulujemy!

01.06.2015r. Regionalny 56. Konkurs Recytatorski dla Dzieci Wiejskich „Ptaki i ptaszki polne” Miastko 2015
Uczennica klasy II Wiktoria Nowak zdobyła w tym Konkursie II miejsce. Za przygotowanie uczennicy do Konkursu odpowiada mgr Grzegorz Chwieduk. Gratulujemy sukcesu.

27.05.2015r. Gminny Konkurs pt. „Ptaki Pomorza”
Został zorganizowany przez Nadleśnictwo Warcino w Kępicach w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ptaków. W kategorii szkół podstawowych za pracę plastyczną II miejsce zobyła Anna Kaszuba z kl. III przygotowana przez mgr Janinę Furman. W konkursie wiedzowym na ten temat I m-ce zdobyła Martyna Klasa z kl. VI, II m-ce Alicja Grabowska a III – Anna Ziemianowicz, obie ucz. z kl. V. Przygotowaniem do konkursu zajęła się mgr Dorota Markowska. Gratulujemy!

25.05.2015r. XXXI Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku
Wyróżnienia w tym prestiżowym Konkursie zdobyły uczennice: Alicja Wolańska, Daria Butkiewicz i Hanna Leonczuk. Ksztaltowaniem umiejętności twórczych tych uczennic zajmuje się mgr Grzegorz Chwieduk. Gratulujemy sukcesów!

21.05.2015r. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Cztery pory roku w oczach dziecka – wiosna” w Słupsku
Organizatorem Konkursu była Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Słupsku. Wpłynęło 487 prac. W kategorii dzieci przedszkolonych wyróżnienie zdobył przygotowany przez mgr Dorotę Chwieduk – Maciej Nesterowicz. W kat. 10-12-latków Nagrody zdobyły ucz. kl. IVA Ruta Ginter oraz ucz. kl. VB – Agata Kabulska. Uczennice przygotowała mgr Janina Furman. Gratulujemy!

20.05.2015r. Gminny Konkurs Języka Angielskiego DWARF Klas III Szkół Podstawowych w Korzybiu
Uczniowie przygotowani przez mgr Julitę Łuczak – Martyna Burdyl i Artur Kaca zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy!

18.05.2015r. Miedzyszkolny Konkurs Historyczny „Przywrócić Polsce pamięć – Rotmistrz Witold Pilecki” w ZS Kępice
Uczennica klasy VI Martyna Klasa zdobyla w tym konkursie II miejce. Uczennię przygotowała mgr Dorota Trąbińska. Gratulujemy!

15.05.2015r. Konkurs Plastyczny „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych” w Gdańsku
Konkurs organizował Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku. W kat. uczniów klas IV-VI Michał Koziarek z kl. VI zdobył I miejsce. Ucznia przygotowała mgr Janina Furman. Gratulujemy!

06.05.2015r. Olimpiada Sportowa Szkół Podstawowych – mini piłka nożna chłopców
Zawody o mistrzostwo Gminy Kępice odbyły sie na boisku „Orlik” w Kępicach. Przyjechali reprezentanci wszystkich szkół. Tytuł Mistrza wywalczyła drużyna naszej szkoły w składzie: Łukasz Adamowicz, Damian Boho, Jakub Dramiński, Kacper Iwański, Kacper Fiszbak i Mateusz Szdewczyk z kl. VI oraz Fabian Strzyżewski, Wojciech Łuczak i Krzysztof Rzepkowski z kl. IVB. Drużynę przygotował mgr Czesław Burglin. Gratulujemy!

06.05.2015r. Gminny Konkurs Ortograficzny w Kępicach
W kat. klas IV-VI Mistrzem Ortografii Gminy Kępice w roku szkolnym 2014/2015 został uczeń naszej szkoły Michał Koziarek – przygotowany przez mgr Bożenę Sulimę. Gratulujemy!

24.04.2015r. Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Kępicach
W kat. szkół podstawowych nasza drużyna w składzie: Agata Kabulska (kl. VB), Maja Ziemianowicz (kl. VA), Kacper Hałas (kl. VA) i Oskar Sznajder (kl. IVB) zajęła I miejsce, a Kacper wygrał ten Turniej indywidualnie. Uczniowie zostali przygotowanie przez Panią mgr Małgorzatę Bartosik. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!

23.04.2015r. VIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego w Miastku
Uczniowie naszej szkoły święcili triumfy: Zuzanna Czapla z kl. IVB zdobyła I miejsce w kat. klas III-IV. Recytowała wiersz pt. „Wieczność”. Została przygotowana przez mgr. Grzegorza Chwieduka i mgr Bożenę Sulimę.
W kat. klas I-II uczennica kl. IIA Wiktoria Nowak za recytację wiersza pt. „Który” otrzymała II nagrodę. Została przygotowana przez Rodziców oraz mgr. Grzegorza Chwieduka. Gratulujemy!

27.03.2015r. 18.04.2015r. Hufcowy Festiwal Form Artystycznych „Zgrywus” Kępice 2015
W Festiwalu wzięła udział nasza Drużyna Zuchowa „Leśne Ludki”. Została przygotowana przez Dh. Krystynę Łyszyk. Ogromnie podobała się Komisji Weronika Kujaschewska z kl. IIB, która w kat. piosenka – solo kl. I-III zajęła I miejsce. W tej samej kat. zdobyliśmy jeszcze 2 pierwsze miejsca: jako piosenka – zespół i taniec. Gratulujemy! Miło było gościć w naszej szkole harcerzy i zuchów na noclegu.

27.03.2015r. VIII Powiatowy Przegląd Kabaretów „Obciach” w Kobylnicy
Nasz kabaret pn. „Piłka” w składzie: Gabriel Kamowski, Jakub Musielak, Kacper Hałas, Monika Nowak, Paulina Purowska, Martyna Klasa, Katarzyna Karas, Barbara Gabrych i Emilia Łoboda z przedstawieniem „Wielka improwizacja” zajął III miejsce. Autorem teksu i opiekunem grupy jest mgr Grzegorz Chwieduk. Gratulujemy!

27.03.2015r. Danuta Siedzikówna, sanitariuszka „Inka” – Konkurs Plastyczny w Gdańsku
Konkurs został zorganizowany przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Annę Fotygę, Poseł na Sejm RP Dorotę Arciszewską-Mielewczyk i Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. W naszej szkole tematem tym zajmowala się Pani Dorota Trabińska. Uczennica kl. VI Oliwia Pela zdobyła w tym Konkursie I miejsce, a przygotowana przez Panią Annę Jakubowską Marta Łuczak z kl. IB- wyróżnienie. Gratulujemy!

27.03.2015r. XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wielkanoc na Pomorzu” w Kończewie
Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie. W kategorii klas 0-III „Stroik” drugie miejsce zdobyla przygotowana przez mgr Annę Osmólską ucz. kl. IIA Aleksandra Iwańska, zaś wyróżnienie w kat. „Kartka” – uczennica z tej samej klasy Hanna Leonczuk. Gratulujemy!

26.03.2015r. Biesowice – Konkurs Poezji Niemieckiej
Naszą szkołę reprezentowały: Julia Barczak kl.Ia – „Vier Jahreszeiten”, Milena Krumplewska kl.Ia – „Die kleine Hexe”, Ruta Ginter kl.IVa – „Zwei Frosche”.
W kategorii klas I-III Milena Krumplewska zajęła I miejsce a Julia Barczak – III miejsce.
W kategorii klas IV-VI Ruta Ginter zajęła I miejsce.
Uczennice przygotowała pani Julita Łuczak. Gratulujemy!

25.03.2015r. Szkolny Konkurs Wiedzy o Bolesławie Krzywoustym
Konkurs przygotowała i przeprowadziła mgr Dorota Trąbińska. Dotyczył klas IV-V. Wzięło w nim udział 11 uczniów. Komisja w składzie: Dorota Trąbińska, Agnieszka Kłobuch i mgr Julita Łuczak przyznala nagrody dla: Magdaleny Dworakowskiej – za zajęcie I m-ca, dla Aleksandry Frąckiewicz – za zajęcie II m-ca, dla Ruty Ginter – za zajęcie III m-ca oraz dla Agaty Kabulskiej – za wyróżnienie.

24.03.2015r. Gminny Konkurs Recytatorski „Magia żywego słowa oczami poetów polskich”
Konkurs odbywał się w Bibliotece Miejskiej w Kępicach. Nasi uczniowie prezentowali się w bardzo licznie obsadzonych kategoriach i zdobyli następujące miejsca:
Klasy I-III:
Marta Łuczak – kl. IB przygotowana przez mgr Annę Jakubowską zajęła I m-ce. Recytowała wiersze: „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima i „Samochwała” Jana Brzechwy”.
Wiktoria Nowak – kl. IIA przygotowana przez mgr Annę Osmólską zajęła II m-ce.
Klasy IV-VI:
Zuzanna Czapla – kl. IVB przygotowana przez mgr Bożenę Sulimę zajęła I m-ce. Zuzia recytowała wiersze: „W lesie” Jana Sabiniarza i „Poezja” Władysława Broniewskiego.
Michał Koziarek – kl. VI przygotowany przez mgr Bożenę Sulimę zajął II m-ce.
Ruta Ginter – kl. IVA zajęła III m-ce.
Uczniom, Opiekunom i Ich Rodzicom gratulujemy!

12.03.2015r. Mini piłka ręczna – Powiatowa Olimpida Młodzieży w Potęgowie
Nasza drużyna w składzie: Łuczak Wojciech, Strzyżewski Fabian i Rzepkowski Krzysztof – kl. IVB, Hałas Kacper – kl. VA, Czapla Michał i Stępień Oskar – kl. VB oraz Adamowicz Łukasz, Boho Damian, Dramiński Jakub, Fiszbak Kacper, Iwański Kacper i Szewczyk Mateusz – kl. VI zajęła III miejsce w powiecie słupskim. Brązowy medal zdobyła pod kierunkiem Pana Czesława Burglina. Gratulujemy!

11.03.2015r. Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej w Kępicach
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Uczennica kl. VA Magdalena Gałka, II miejsce – Wiktoria Wiewióra z kl. VB i III m-ce w Gminie Kępice zajęła Martyna Klasa – kl. VI. Uczennice przygotowali Druhowie: Aneta Nesterowicz, Bartosz Finster, Dariusz Kurkierewicz i Andrzej Taukin. Uczniom, Opiekunom i Ich Rodzicom gratulujemy!
26.03.2015r. Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej w Słupsku
W pięknym stylu ucz. kl. VA Magdalena Gałka zdobyła drugie miejsce w powiecie słupskim. Została przygotowana przez Anetę Nesterowicz i Andrzeja Taukina. Gratulujemy!

07.03.2015r. Halowy Turniej Piłki Nożnej w Korzybiu
Drużyna w składzie: Paweł Szewczyk kl.Ia, Fabian Strzyżewski, Wojciech Łuczak, Krzysztof Rzepkowski, Oskar Sznejder, Kacper Grochowski – wszyscy kl.IVb oraz Jakub Musielak k.l Va zdobyła I miejsce.
Chłopców przygotowali panowie Daniel Rzepkowski i Jerzy Łuczak. Pomocą służyli strażacy OSP Kępice, którzy zapewnili uczestnikom transport, posiłek i nagrody. Dziękujemy i gratulujemy!

26.02.2015r. III Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego w Słupsku
W kategorii klas IV-ych za recytację wiersza pt. „Poezja” I miejsce zdobyła przygotowana przez Bożenę Sulimę i Grzegorza Chwieduka uczennica Zuzanna Czapla. W kategorii kl. II-ich III miejsce zdobyła Amelia Korab. Uczennica recytowała wiersz pt. „Jesienny wiatr”. Została przygotowana przez Panią Krystynę Łyszyk. Gratulujemy!

20.02.2015r. II Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej
Karol Szewczuk z kl.IIIb zdobył wyróżnienie. Karol wykonał piosenkę „Me and my broken heart” z repertuaru Rixton. Ucznia przygotowała p. Julita Łuczak. Gratulujemy!

Styczeń 2015 r.Konkurs plastyczny pt. „Likwidacja źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych z wykonaniem przyłączy do sieci cieplnej zasilanej z kotlowni ekologicznej opalanej biomasą i tego efekty”
Konkurs organizowało Przedsziębiorstwo Gospodarki Komunalnej Kępice Sp. z o.o. Z naszej szkoły brało udział 14 uczniów z klas I i II. I miejsce zajęła uczennica kl. IIB Amelia Korab, II miejsce zajęła Julia Śledź z kl. IIB, a III miejsce Filip Gonciarz z kl. Ic. Uczniów przygotowali nauczyciele: Julita Łuczak, Krystyna Łyszyk. Gratulujemy!

22.12.2014r.Konkurs Plastyczny pn. „Święta Bożego Narodzenia w mojej rodzinie” organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku
Uczennice: Maja Kot i Magdalena Dworakowska z kl. IVA zdobyły w tym Konkursie wyróżnienia. Gratulujemy!

18.12.2014 Gminny Konkurs na Bryłę z Papieru w Biesowicach
Uczeń kl. IVB Wojciech Łuczak przygotowany przez Panią Magdalenę Budzyńską zdobył
I miejsce. Gratulujemy!

15.12.2014r.I Wojewódzki Konkurs „The calendar of British holidays” w Miastku
Uczennica kl. IV A Magdalena Dworakowska zajęła zaszczytne III miejsce. Uczennicę przygotowała mgr Agnieszka Kłobuch. Gratulujemy!

15.12.2014 V Gminny Konkurs Plastyczny pn. „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” w Korzybiu
Nasza szkoła wysłała 23 prace dzieci. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że
I miejsce zdobyła uczennica przygotowana przez Panią Annę Klepin-Lis (kl. IIB) Zuzanna Zagrajek. II m-ce otrzymał uczeń kl. IIIA Paweł Durzyński, którego do konkursu przygotowała Pani Jannina Furman, zaś III zdobyła przygotowana przez Panią Krystynę Łyszyk, ucz. kl. IIB Monika Krzysiak. Gratulujemy!

24.11.2014 Gminny Konkurs Profilaktyczny w Barcinie
W kategorii szkół podstawowych Drużyna Zespołu Szkół w Kępicach w składzie: Martyna Klasa, Alicja Wolańska i Magdalena Gałka zajęła I miejsce. Uczniów przygotowała mgr Dorota Markowska. Uczniom, Ich Rodzicom i Pani Dorocie serdecznie gratulujemy!

10.11.2014 XI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej w Miastku
Patryk Skowroński z kl. IIb zajął II miejsce, recytował wiersz pt. „Ojczyzna” K.I.Gałczyńskiego, ucznia przygotowali mgr Krystyna Łyszyk i mgr Grzegorz Chwieduk.
Nowak Wiktoria z kl. IIa zajęła III miejsce, recytowała wiersz pt. „Moja wioska” L.Kars, uczennicę przygotowali nauczyciele: mgr Anna Osmólska i mgr Grzegorz Chwieduk.
Ginter Ruta z kl. IVa zajęła III miejsce, recytowała frag, prozy autorstwa Z.Nałkowskiej
pt. „Mała ojczyzna”, uczennicę przygotował mgr Grzegorz Chwieduk.
Dworkowski Tomasz z kl. IVA zajął III miejsce, śpiewał piosenkę pt. „Inka”, ucznia przygotowała pani mgr Helena Wudarowicz.
Łoboda Emilia z kl. VI zajęła III miejsce, recytowała wiersz pt. „Jest w Polsce” Wł.Słobodnika, uczennicę przygotował mgr Grzegorz Chwieduk.
Uczniom, Ich Rodzicom i Opiekunom gorąco gratulujemy!

06.10.2014 Bieg „Wolność jest w naturze” w Polanowie
Bieg zorganizowało Nadleśnictwo Polanów z okazji 90-lecia Lasów Państwowych. W grupie wiekowej IV-VI klasa (600m) uczennica kl. VB Magdalena Kamińska przygotowana przez Panią Annę Osmólską zajęła II miejsce, zaś wśród chłopców tej grupy wiekowej (800m) również II miejsce zajął przygotowany przez Pana Czesława Burglina ucz. kl VI Kacper Fiszbak. Gratulujemy!

21.09.2014 Konkurs Plastyczny pt. „Grzyby naszych lasów” w Korzybiu
Podczas grzybobrania organizowanego przez Nadleśnictwo Warcino, Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie, Sołectwo Korzybie i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Kępice uczennica klasy VA Alicja Grabowska w kategorii kl. IV-VI zajęła I miejsce. Nagrodę wręczali: Burmistrz Kępic Pani Magdalena Gryko i Starosta Słupski Pan Sławomir Ziemianowicz. Gratulujemy!