Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sukcesy w roku szkolnym 2009/2010

24 czerwca 2010 r. Konkurs plastyczny pt. „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”.
Alicja Wolańska zajęła I miejsce, Oskar Czupa zajął II miejsce, w kategorii uczniów klas I-III na szczeblu gminnym. Alicja Gilla zajęła I miejsce, Małgorzata Mazur II miejsce a Dagmara Kojtych III miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI na szczeblu gminnym. Gratulujemy!

23 czerwca 2010 r. Zbiórka zużytych baterii.
Zakończyła się całoroczna akcja zbierania zużytych baterii zorganizowana przy współpracy z firmą Ecopartner z Gdańska. Koordynatorem akcji była pani Dorota Markowska. Uczniowie klas I-VI zebrali w tym roku aż 140 kg [62,11kg] w ubiegłym roku tego surowca wtórnego. Najwięcej baterii uzbierała klasa III B [72 kg], zbierając więcej baterii niż cała szkoła w poprzednim roku.

17 czerwca 2010 r. VII Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem w Warcinie.
Uczennica Nikola Gondek z klasy 1B zajęła I miejsce w kategorii klas pierwszych, a Klaudia Markwant zajęła III miejsce w kategorii klas trzecich. Gratulujemy!

Maj 2010 r. Wojewódzki Konkurs Twórczości Poetyckiej w Gdańsku.
Laureatem I Nagrody został Maciej Wołk klasa III A. Wręczenie nagród odbędzie się dnia 9 czerwca w SP nr8 w Gdańsku. Gratulujemy!

Maj 2010 r. IV Wojewódzki Konkurs Literacki „Najwyższe Wartości” w Miastku.
Klaudia Purowska z klasy III A została Laureatką II Nagrody. Gratulujemy! [Konkurs organizowała SP nr 1 w Miastku].

25 maja 2010 r. III Gminny Ortograficzny Konkurs Języka Niemieckiego w Przytocku.
Michał Kmieć a klasy 6A zajął I miejsce a Łukasz Bak z klasy 6A zajął III miejsce. Uczniów przygotowała pani Julita Łuczak. Gratulujemy!

24 maja 2010 r. Gminny Konkurs Języka Angielskiego klas III SP Dwarf 2010 w Korzybiu.
Sara Grabiec klasa 3A zajęła II miejsce, Maciej Wołk IV miejsce. Gratulujemy!

21 maja 2010 r. X Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Poeci Pomorza” im. Jacka Kaczmarskiego w Dębnicy Kaszubskiej.
Ewa Ginter zajęła I miejsce, Aleksandra Brodzińska zajęła I miejsce – Nagroda Dyrektora, Oliwia Skowrońska z klasy 3A zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

21 maja 2010 r. Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Damnie.
Nasza uczennica Klaudia Markwant z klasy 3B zajęła V miejsce. Gratulujemy!

14 – 16 maja 2010 r. XIII Rajd Środkowopomorski w Trzebielinie.
18 GZ „Leśne Ludki”, szóstka „Koszałki Opałki” zajęła I miejsce na trasie zuchowej.
18 GZ „Leśne Ludki”, szóstka „Smerfna Poziomki” zajęła III miejsce na trasie zuchowej. Gratulujemy!

14 maja 2010 r. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – etap wojewódzki „GARCZYN 2010”
Drużyna naszej szkoły w składzie: Gracjan Brzeziński, Krystian Sieradzki, Patryk Sieradzki zajęła V miejsce. Indywidualnie Patryk Sieradzki zajął II miejsce. Opiekunem drużyny była pani Małgorzata Bartosik.

PODZIĘKOWANIE:

„Dla pani Małgorzaty Bartosik, za zaangażowanie w popularyzację i edukację zagadnień związanych z przygotowaniem dzieci i młodzieży do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Gdańsku – Mirosław Zdanowicz”. Gratulujemy!

8 maja 2010 r. Konkurs Taneczny zorganizowany przez Centrum Handlowe Jantar w Słupsku
I miejsce zajęła Julita Janowicz z klasy 1A. W nagrodę pojedzie z mamą do Heide Parku w Niemczech. Gratulujemy!

27 kwietnia 2010 r. IV Gminny Konkurs Piosenki Polskiej w Kępicach.
I miejsce w kategorii „zespoły klas I-III” zdobyła grupa przygotowana przez panią Krystynę Łyszyk z klasy 3B „Stokrotki”. II miejsce w kategorii „Soliści szkół podstawowych klas I-III” zajął Cezary Ruszkiewicz (klasa 1A) przygotowany przez Janinę Furman. II miejsce w kategorii „Duety szkół podstawowych klas I-III” zajęły Magda Kępczyńska (klasa 3B) i Klaudia Markwant (klasa 3B) – uczennice przygotowała pani Krystyna Łyszyk. II miejsce w kategorii „Zespoły” zespół „Muszelki”. III miejsce w kategorii „duety szkół podstawowych klas I-III” zajęły Oliwia Skowrońska (klasa 3A) i Magda Pałka (klasa 3A) – uczennice przygotowywała pani Anna Osmólska. Gratulujemy!

22 kwietnia 2010 r. XXXIII Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Sycewicach (etap powiatowy).
Drużyna w składzie: Gracjan Brzeziński i Patryk Sieradzki zajęła I miejsce. Drużynę przygotowała pani mgr Małgorzata Bartosik. Życzymy powodzenia na Turnieju wojewódzkim w Garczynie!

09 kwietnia 2010 r. I Etap (część teoretyczna) konkursu pt. „Bezpieczna szkoła w ruchu drogowym” w Słupsku
Drużyna w składzie: Gracjan Brzeziński i Patryk Sieradzki zajęła I miejsce. W konkursie startowało 14 drużyn. Jeszcze trzy drużyny zdobyły tyle samo punktów co nasza. Uczniów przygotowała pani mgr Małgorzata Bartosik. Gratulujemy!

07 kwietnia 2010 r. XXXIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym w Kępicach.
W grupie wiekowej od 10 do 13 lat Magdalena Maciejczyk zajęła II miejsce a Małgorzata Mazur III miejsce. Uczniów przygotował mgr Andrzej Taukin. Gratulujemy!

31 marca 2010 r. V Konkurs Ogólnopolskiej Akcji „Na wszelki wypadek”
Dyrektor szkoły oraz pani Małgorzata Bartosik otrzymali podziękowania od TER Enterprises w Gdańsku za udział w konkursie który wspierał działania propagujące wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego świadomych i bezpiecznych zachowań na drodze.

26 marca 2010 r. Gminny Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Kępicach
Drużyna w składzie: Patryk Sieradzki, Krystian Sieradzki, Gracjan Brzeziński zajęła I miejsce. W turnieju brały udział drużyny z czterech szkół naszej gminy. Nasza drużyna będzie reprezentowała szkołę w powiatowym Turnieju w Sycewicach. Gratulujemy!

16 marca 2010 r. Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kępicach
Uczennica klasy VI A, Aleksandra Brodzińska zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI.
Uczennice: Nikola Gondek z klasy I B zajęła I miejsce, Ewa Ginter z klasy III B zajęła II miejsce, Julia Wasilewska z klasy IIB zajęła III miejsce w kategorii klas I-III.
Wyróżnienie otrzymała Ewa Ruszkiewicz z klasy II A. Gratulujemy!

13 marca 2010 r. Gminny Turniej Strażacki w Minipiłkę Nożną w Korzybiu
W Turnieju mogli brać udział chłopcy z klas I-IV. Drużyna naszej szkoły reprezentowała OSP Kępice, wystąpiła w składzie: Michał Justka, Łukasz Fiszbak, Mariusz Trzeciński, Jakub Czyplis, Jakub Zautra, Patryk Grochowski, Artur Starzyński i zajęła I miejsce. Gratulujemy Rodzicom, Wychowawcom i Trenerowi – Panu Darkowi Pufelskiemu! Dziękujemy OSP w Korzybiu za zorganizowanie wspanialej imprezy!

12 marca 2010 r. Hufcowe Zawody Zuchów i Harcerzy w Miastku.
Szóstki „Koszałki Opałki” z 18 GZ „Leśne Ludki” zajęły I miejsce w kategorii Zuchów.
Szóstki „Podziomki” z 18 GZ „Leśne Ludki” zajęły III miejsce w kategorii Zuchów. Gratulujemy opiekunce – Kol. Krystynie Łyszyk!

5 marca 2010 r. Turniej Piłki Siatkowej w zorganizowany przez Gimnazjum w Kępicach.
W turnieju brały udział drużyny z OSP w Kępicach, Nadleśnictwa Warcino, Rady Rodziców Gimnazjum Kępice, Nauczycieli Gimnazjum w Kępicach i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Kępicach. Przedstawiciele naszej szkoły po trzech zaciętych meczach zdobyli mistrzostwo tych zawodów. Serdecznie gratulujemy!

5 marca 2010 r. Gminny Turniej Chłopców w minipiłkę ręczną. Zgłosiły się drużyny z Zespołu Szkół z Korzybia, Biesowic. Drużyna przygotowana przez pana Czesława Burglina zajęła I miejsce. Gratulujemy!

11 lutego 2010 r. Gminny Konkurs matematyczny Klas Trzecich w Warcinie.
I miejsce zdobył nasz uczeń klasy 3 B Dominik Lis przygotowany przez panią Krystynę Łyszyk. Gratulujemy!

30 stycznia 2010 r. Konkurs Kolęd i Pastorałek „Leć, Kolędo!” w Kępicach.
I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył zespół Iskierki przygotowany przez panią Krystynę Łyszyk II miejsce w tej samej kategorii zdobył zespół Smerfetki przygotowany przez panią Annę Osmólską.

22 stycznia 2010 r. Promocja tomiku poezji.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kępicach, nasz nauczyciel z biblioteki Grzegorz Chwieduk promował swój pierwszy tomik poezji „Z pragnienia jesteśmy”. Na spotkanie przybyło około stu miłośników poezji, głównie mieszkańców Kępic. Wśród obecnych był Starosta Słupski Sławomir Ziemianowicz, Burmistrz Kępic Marek Piotr Mazur oraz przewodniczący Rady Miejskiej Marek Busłowicz. Wiersze naszego poety recytowali: Helena Wudarowicz, Urszula Borsuk, Andrzej Taukin. Nie zabrakło akcentów muzycznych: śpiewała pani Maria Zegadło przy akompaniamencie pana Mariana Sołtysika. Wystąpiła Hania Szczepkowska z zespołem Jacka Adamczyka No Problem Band, a także duet rapowy Proceder. Wszyscy obecni otrzymali tomik z wpisem autora. Tomik możemy czytać w wersji elektronicznej ze strony Starostwa Słupskiego w zakładce publikacje.

19 stycznia 2010 r. Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Ustce.
Drużyna chłopców zajęła IV miejsce w minisiatkówce. Gratulujemy!

17 stycznia 2010 r. IX Przegląd Zespołów Kolędniczych „Kępickie Kolędowanie 2010.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość pomóc w zorganizowaniu Przeglądu. Organizatorem byli: Leokadia i Czesław Burglin. Współorganizatorem: Parafia pw. Matki Bożej różańcowej w Kępicach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kępicach.

10 stycznia 2010 r. XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasza drużyna zajęła I miejsce w turnieju piłki nożnej chłopców. Gratulujemy!

8 grudnia 2009 r. VI Gminny Konkurs Wiedzy o AIDS w Biesowicach.
W kategorii: szkoła podstawowa I Miejsce zdobyła uczennica klasy 5B Michalina Ruszkiewicz; II Miejsce Ada Stolc, uczennica klasy VI B. Uczniów przygotowała pani Dorota Markowska. Gratulujemy!

21-22 listopada 2009 r. XV Koszaliński Konkurs Poezji i Piosenki Lwowskiej.
Uczennica klasy VI A, Aleksandra Brodzińska została Laureatem Konkursu. Prezentacja została przygotowana pod kierunkiem pani mgr Anny Jakubowskiej. Gratulujemy!

IMG_2824

Scena jubileuszowego konkursu była udekorowana wypożyczonymi z naszej szkoły makietami lwów, które na potrzeby naszej szkoły zostały kilka lat temu wykonane przez pana Jacka Adamczyka.

19 września 2009 r.
Nasz absolwent Łukasz Chwieduk zdobył Mistrzostwo Polski w freestyle football (Wolnostylowy futbol). W Warszawie, na dziedzińcu Złotych Tarasów odbył się finał. Najlepszym z 16 finalistów był Łukasz, dlatego w kwietniu 2010 roku pojedzie do Kapsztadu w RPA. W finale wystąpi 52 zawodników z różnych krajów. GRATULUJEMY!