Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sprzątanie świata

Nie ma śmieci – są surowce to hasło tegorocznej edycji, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisko.
W tym roku pogoda pokrzyżowała plany i sprzątanie świata odbyło się nie 22 , a 27 września 2017. Zanim ruszyliśmy na akcję, na boisku odbył się krótki apel, na którym gościem był p. Kamil Szydłowski, pracownik Nadleśnictwa Warcino. Przypomniał nam historię powstania akcji sprzątania świata (ang. Clean Up the World). Akcja „sprzątanie świata” wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku. W Polsce sprzątanie świata odbywa się co roku, począwszy od 1994roku. „Świat” oczywiście posprzątaliśmy. Prawie każdy uczeń i przedszkolak włączył się do akcji. Śmieci posegregowaliśmy do różnokolorowych worków.
A kiełbaski z grilla i pieczone w ognisku, które sponsoruje nam zawsze Nadleśnictwo Warcino były naprawdę pyszne. Za rok znowu będziemy gotowi do akcji!