Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

„SEKRETY PANA KLEKSA”- kabaretowy spektakl profilaktyczny

29 października 2010 roku uczniowie szkoły podstawowej w Kępicach obejrzeli bardzo ciekawy spektakl, w którym został poruszony problem uzależnień, ekologii oraz bezpieczeństwa na drodze. Mowa była też o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem środowiska, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz poznaliśmy zgubne skutki nałogów.

Tytułowy Pan Kleks został okradziony ze swoich najcenniejszych skarbów. Zrozpaczony postanowił wyruszyć na poszukiwania. W wyprawie towarzyszył mu dzielny zajączek oraz Babula Pelagia. Nie wiedziały jednak, że Wiedźma Petunia śledzi każdy ich krok i postanawia zaszkodzić poszukiwaniom. Podstępnie próbowała zwieść naszych bohaterów różnymi pokusami, aby nie odnaleźli sekretów. Po drodze czekało ich wiele niebezpieczeństw i ciekawych przygód. Na zakończenie wszystkie dzieci chcące przystąpić do Akademii Pana Kleksa złożyły przysięgę, że nigdy nie będę palić papierosów. Każda scenka kończyła się pogadanką z publicznością. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki temu zapamiętywały przesłanie każdej ze scenek. W spektaklu nie zabrakło wielu kolorowych kostiumów oraz piosenek znanych dzieciom z Akademii Pana Kleksa!

Spektakl opierał się na bezpośrednim kontakcie z publicznością , co powodowało żywą reakcję dzieci, które chętnie angażowały się w przedstawienie – ucząc się poprzez zabawę.

Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych należą się ogromne wyrazy podziękowania za możliwość obejrzenia tego spektaklu, a aktorom grupy teatralnej T z Torunia ogromne brawa za wspaniałą grę aktorską oraz świetny kontakt z dziećmi!