Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Rok szkolny 2008/2009

7W odpowiedzi na naszą korespondencję, otrzymaliśmy list ze szkoły Grundschule w Benefeld. List nadszedł z europejskiej klasy 2B w dniu 13 marca 2009 r. Nasi koledzy z Niemiec podziękowali nam za przesłane wiadomości o naszej szkole. W pięknie oprawionym albumie otrzymaliśmy zdjęcia z zajęć muzycznych, plastycznych, w gospodarstwie rolnym.

Pani Julita Łuczak napisała innowację pedagogiczną z języka niemieckiego „Przybliżenie uczniom wizerunku szkoły partnerskiej w niemieckiej gminie Bomlitz: Von Kepice nach Bomlitz. Prowadzone są raz w tygodniu zajęcia, w których nauczyciel zapoznaje z realiami dolnej Saksonii ze szczególnym uwzględnieniem partnerskiej gminy Bomlitz, rozszerza umiejętności językowe z języka niemieckiego.

8We wrześniu tego roku w przedszkolu naszej szkoły gościliśmy delegację z zaprzyjaźnionej, niemieckiej gminy. Wśród gości był dyrektor jednej ze szkół pan Hasso Seidel. Dyrektor naszej szkoły oraz dyrektor gimnazjum w Kępicach spotkali się z nim, aby ustalić najbliższe plany co do współpracy ze szkołami obu gmin. W wydarzeniach szkoły dostępna jest relacja z tej wizyty.