Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Przyjaciele zwierząt- spotkanie z pracownikiem SITR oraz OTOZ Animals

W środę 30.09.2015 uczniowie klasy V b oraz niektórzy uczniowie kl. IV a, V a, VI a i b wzięli udział w spotkaniu edukacyjno – informacyjnym z pracownikiem Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa, oddział Słupsk.

Na spotkanie przybyła także Kropka , suczka adoptowana przez pracownika OTOZ Animals.

Kreowanie wśród dzieci postaw związanych z poszanowaniem, ochroną i opieką nad zwierzętami oraz zmotywowanie ich do aktywnego działania na rzecz zwierząt to główny cel spotkania. Wszyscy z uwagą słuchali ciekawych informacji m.in. o prawidłowym żywieniu zwierząt domowych czy też o zwyczajach czworonogów lub zasadach bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami. Były także praktyczne ćwiczenia na korytarzu szkolnym pokazujące jak chronić siebie w razie agresywnego ataku psa.

Dla chętnych uczniów zostanie zorganizowany również konkurs plastyczny na plakat. Tematem przewodnim konkursu będzie zachęcenie do odpowiedniego traktowania zwierząt. Najlepsze prace otrzymają wspaniałe nagrody, które zostaną wręczone podczas wystawy prac konkursowych. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w listopadzie br.

Zapraszam do udziału!

DSCN0670 DSCN0665 DSCN0662