Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Przedstawienie profilaktyczne „Kolczasta przyjaźń”

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt.:”Kolczasta przyjaźń” zaprezentowanym przez Teatr Inspiracja z Krakowa.

W spektaklu poruszone zostały zagadnienia tolerancji wobec inności oraz przyjaźni. Aktorzy ukazali postać Jeżyka, który był wyśmiewany przez mieszkańców lasu, głównie złośliwego i pewnego siebie Tygrysa, ze względu na swoją odmienność związaną z wyglądem.

W trakcie trwania przedstawienia dzieci mogły odkryć, że Jeżyk pomimo tego, że ma kolce, posiada bardzo dużo zalet i umiejętności. W końcowej fazie spektaklu Tygrys dostrzega, że jego „kolczasty kolega” ma wiele pozytywnych cech, jest miły, uczciwy i zasługuje na szacunek i przyjaŸń.

Na zakończenie aktorzy w krótkiej prelekcji omówili ukazany w przedstawieniu problem, kierując pytania do dzieci. Podkreślili także potrzebę akceptacji wobec niepełnosprawnych kolegów. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym najmłodszym uczniom i miejmy nadzieję, że dzięki niemu dzieci zrozumieją potrzebę tolerancji wobec drugiego człowieka, bo przecież każdy z nas jest inny, ale na swój sposób wyjątkowy i wartościowy.

Spektakl profilaktyczny został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kępicach.