Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Próbny alarm przeciwpożarowy

Trzy alarmowe dzwonki dały wszystkim znak do ewakuacji. W ciągu niespełna minuty przez specjalnie zadymione drogi ewakuacyjne opuszczono szkolne pomieszczenia. Wszyscy zebrali się na boisku szkolnym. W trakcie tej ewakuacji, w rejonie sali komputerowej jedna osoba „zasłabła”. Na zgłoszenie dyrektora szkoły w próbnym alarmie brały udział cztery drużyny strażackie, dwóch policjantów i załoga pogotowia ratunkowego. Akcją dowodził Prezes OSP Dariusz Kurkierewicz. Prawidłowość wykonywanych działań sprawdzał Komendant Andrzej Macedoński. Na spotkaniu podsumowującym również był obecny Burmistrz Kępic. Wszystkim zaangażowanym w polepszanie bezpieczeństwa w szkole serdecznie dziękujemy!