Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Podziel się „mikołajkiem”

Taką akcję zainicjowała i koordynowała pedagog szkolny p. Dorota Markowska.

Od 6 do 17 grudnia 2013 roku chętni uczniowie począwszy od zerówek, a na szóstych klasach kończąc, zaangażowali się w zbiórkę słodyczy. Uczniowie, a także ich rodzice do specjalnie oznakowanych kartonów wrzucali różnego rodzaju słodkości. Znalazło się tam sporo czekolad, cukierków, były czekoladowe mikołajki, batoniki i wafelki, a także „ptasie mleczko”.

Z tej całej „góry” łakoci zrobione zostały świąteczne paczki, które trafiły wraz z życzeniami i pięknymi ozdobami świątecznymi wykonanymi na lekcjach plastyki pod okiem p. Janiny Furman do ludzi samotnych oraz starszych.
W tym roku zrobiliśmy 8 takich paczek, wobec tego odwiedziliśmy tylko 8 osób, które bardzo mile nas przyjmowały i dziękowały za odwiedziny, życzenia i łakocie.

Obiecaliśmy sobie, że w przyszłym roku takich paczek będzie znacznie więcej. Pamiętajmy, że warto się dzielić z innymi i pamiętać szczególnie o tych, których tak rzadko ktoś odwiedza – o ludziach samotnych i starszych.