Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Ostatnia wycieczka klas III

13 czerwca klasy trzecie wraz z wychowawczyniami wybrały się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. To miejsce pobudzające kreatywność i ciekawość świata bardzo spodobało się uczniom, którzy dodatkowo mogli skorzystać z warsztatów H2O – Łyk Wiedzy, podczas których eksperymentowali z wodą. W drodze powrotnej wesoły autobus pełen trzecioklasistów zajechał do Kniewa. Znajduje się tam farma, a na niej strusie afrykańskie, emu, osły, kozy, lamy, króliki. Przesympatyczny właściciel opowiadał o tych ciekawych zwierzętach, pozwalał je karmić i fotografować. Dodatkową atrakcją była jajecznica z jaj strusich, która przygotowywana była na naszych oczach. Z dwóch jaj najadło się 57 uczestników wycieczki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do Kępic.