Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Nocny Maraton Naukowy – Noc z liczbą Pi

10 marca po raz 3 odbył się w naszej szkole Nocny Maraton Naukowy. W tym roku 44 uczniom z klas IV-VI przyświecało hasło „Noc z liczbą Pi”. Termin imprezy został wybrany nieprzypadkowo – 14 marca obchodzony jest Dzień Liczby Pi. Uczestnicy maratonu obejrzeli film oraz prezentację multimedialna o liczbie Pi. Następnie 22 dwuosobowe zespoły rywalizowały w konkurencji „Poznaj liczbę Pi do 76 miejsca po przecinku”. Należało bezbłędnie na papierze toaletowym zapisać liczbę Pi do 76 miejsca po przecinku. Zadanie okazało się dosyć trudne – tylko 4 zespoły wykonały je bezbłędnie: I miejsce Patryk Skowroński i Antek Hulisz, II miejsce – Nikola Bryczek i Milena Czepiel, III miejsce Klaudia Pilarska i Oliwia Czyplis, IV miejsce – Wojtek Łuczak i Fabian Strzyżewski.
Po kolacji uczniowie w czteroosobowych drużynach pracowali nad stworzeniem „Liczby Pi w przestrzeni”. Efekty ich pracy można podziwiać na dolnym korytarzu. Na koniec odbył się „Bieg po Liczbę Pi” polegający na odnalezieniu ukrytych w szkole cyfr i prawidłowym ułożeniu Liczby Pi do 28 miejsc po przecinku. Po wyczerpujących zadaniach dzieci obejrzały jeszcze film i .. w końcu zasnęły.
Pobudka o godz. 7.00 na pewno nie należała do przyjemnych, zarówno dla dzieci jak i dla Pań, które sprawowały nad nimi opiekę: p. Furman, p. Kabulskiej, p. Łuczak i p. Budzyńskiej – organizatorki imprezy.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę – do zobaczenia za rok na kolejnym Maratonie Naukowym.