Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

„Młodzież zapobiega pożarom”

16 marca w Urzędzie Miejskim w Kępicach odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs ten co roku cieszy się dużą popularnością – w tym roku wzięło w nim udział 34 uczestników ze szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Ania Kaszuba, Martyna Burdyl, Natalia Kamowska i Alan Klimek, która od ferii zimowych przygotowywała się do tego konkursu pod bacznym okiem pani Magdaleny Budzyńskiej.
I etap rywalizacji polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, a II etap – to odpowiedzi ustne i rozpoznawanie sprzętu gaśniczego. Nasi uczniowie odnieśli duży sukces: do drugiego etapu przeszły Ania, Martyna i Natalia, a finał wygrała NATALIA KAMOWSKA, która będzie reprezentowała gminę w etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!