Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Jak przekonują organizatorzy akcji, podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2-3 krotny wzrost przeżywalności.

16 października 2015 roku, o godz. 12.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W półgodzinnym ustanawianiu rekordu wzięły udział 23 osoby z klas VI. Brawo! Takie rekordy warto pobijać!
Koordynatorem akcji była p. Małgorzata Bartosik.

123 112