Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Dzień liczby Pi

14 marca obchodzimy Światowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji kolejny raz w naszej szkole zorganizowaliśmy Noc z liczbą Pi. Z inicjatywy naszych Pań matematyczek – pani Magdaleny Budzyńskiej i Katarzyny Kabulskiej oraz z pomocą pani Małgorzaty Bartosik i Julity Łuczak 28 uczniów klas V i VI piątkową noc spędziło w szkole, przyswajając sobie wiedzę matematyczną w formie świetnej zabawy. Na początku obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą liczby Pi, następnie uczyliśmy się wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi„. W grupach układaliśmy i rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki, których bohaterką była słynna ludolfina. Nauczyliśmy się piosenki o liczbie Pi (na melodię Miłość w Zakopanem). Rywalizowaliśmy w konkursie, który polegał na napisaniu jak największej liczby słów rozpoczynających się od Pi… . Na koniec przenieśliśmy się do sali gimnastycznej, na której odbył się konkurs „Wyrzuć liczbę PI” oraz ułożyliśmy z naszych ciał Żywą liczbę Pi. Zabawa była przednia! A matematyka wcale nie jest taka straszna!