Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Dostaliśmy porcję pozytywnej energii!

Na początku listopada w po raz czwarty obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Żywienia. W związku z tym postanowiliśmy przyłączyć się do akcji edukacyjnych promujących zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną. Dzięki materiałom edukacyjnym, które otrzymaliśmy od organizatorów akcji „Porcja Pozytywnej Energii” wychowawcy przeprowadzili ciekawe lekcje, które przybliżyły uczniom tematykę zdrowego odżywiania i dbania o swoją kondycję.
Z inicjatywy uczniów w tym roku wszystkie klasy postanowiły wspólnie przygotować piknik! Na dwóch holach królowały warzywa, owoce, zdrowe soki, mleko i zdrowe pieczywo. Rodzice dzielnie włączyli się w naszą akcję, pomagając dekorować stoły i robić kanapki.
Każda klasa miała za zadanie napisać wiersz o wybranym owocu lub warzywie oraz zrobić dekorację na drzwi od klasy. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego trybu życia, a pani pedagog Dorota Markowska – quiz dotyczący nawyków żywieniowych. Klasy sportowe wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały dla nas krótką rozgrzewkę, po której wreszcie mogliśmy usiąść do wspólnego posiłku. Otrzymaliśmy ogromną PORCJĘ POZYTYWNEJ ENERGII!

Niżej przedstawiamy wiersze poszczególnych klas:
Klasa VI – DYNIA – autor: Ania Kaszuba
Placki z dyni i racuchy, już się cieszą nasze brzuchy.
Jedzmy zatem wszyscy dynie, bo jej sezon szybko minie.
Klasa V b – CEBULA – autor: cała klasa
W Polsce mieszkamy – cebulkę zjadamy
Cebulaki, cebulaki – my jesteśmy łobuziaki.
W naszym cebulowym kraju jest jak w raju
Cebulkę kochamy, więc najlepszą klasę mamy.
Nasza Pani Cebulka jest jak wiewiórka
Często ją zjadamy, więc uśmiechniętą buzię mamy.
Klasa Va – JABŁKO – autor: Weronika Kujaschewska
Jabłko czerwone bardzo mi smakuje i słodycze w ustach mi obiecuje.
Autor: Hania Molenda
A gdy masz na przykład jabłko – życie płynie bardzo gładko
Jabłko smaczne jest i zdrowe – umyj je i już gotowe !
Klasa IVc – MARCHEWKA – autor: Milena Krumplewska
Marchewka jest dobra, marchew nie jest zła
Marchew wspaniałe właściwości ma.
Kto zjada to warzywo, ten ma ładną skórę
O wiele lepszą, gdyby zjadał kurę.
Klasa IVa – RZODKIEWKA – autor: Marcel Kowalski
Myślę sobie, co by było gdyby mnie na świecie nie było.
Może byłabym czerwona, albo zielona, a może człowiekiem wielkim i silnym
A gdyby mnie nie było, to bym tutaj nie była, ale jestem i jest super!