Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Czy orkiestra może być cool?

Pod takim hasłem odbył się 13.10.2015r. koncert edukacyjny dla dzieci zatytułowany „Z orkiestrą na ty”. W tej niecodziennej uczcie symfonicznej uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Na scenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć orkiestrę symfoniczną ze Słupska pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza. Nasi uczniowie zapoznali się z instrumentami wykorzystywanymi w orkiestrze oraz poznali elementarną wiedzę z zakresu historii muzyki i kompozycji. Muzycy prezentowali kolejno instrumenty smyczkowe, dęte i perkusyjne, wykonując fragmenty kompozycji wybitnych dzieł znanych kompozytorów, z towarzyszeniem orkiestry. Na koniec usłyszeliśmy wspaniały utwór pt. ”Bolero” Maurice’a Ravela, które było doskonałą ilustracją poznanych wiadomości. Dodatkowo w konkursie prowadzonym przez panią prelegent nasi uczniowie zdobyli płyty z nagraniami w wykonaniu Państwowej Orkiestry Kameralnej w Słupsku. Po koncercie odpowiedź na pytanie początkowe była twierdząca, orkiestra symfoniczna jest cool, koncert bardzo się podobał.

Zdjęcia pochodzą ze strony Biblioteki Publicznej.

Clipboard25 Clipboard24 Clipboard23 Clipboard21 Clipboard20