Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Rok szkolny 2016-2017

WYCIECZKA 4 LATKÓW DO LUBNICY
W ostatnim tygodniu czerwca grupa 4 latków wraz z wychowawczynią A. Orenczak oraz rodzicami wybrali się do Rodzinnego Parku Rozrywki Owadogigant. Na wstępie przywitała nas Pani Kasia – przewodnik, która towarzyszyła nam przez cały pobyt. Przeszliśmy ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, na której umieszczone były owady – giganty. Kolejną atrakcją było spotkanie z żywą maskotką „Scoobany pies” towarzyszyły nam wspólne tańce, konkursy i zabawy. Dzieci wcielały się w role poszukiwaczy różnych skarbów złota, płaskorzeźby. Korzystały z parku linowego, dmuchanych zamków, basenu z łódeczkami i wielu innych atrakcji. Wyjazd okazał się świetną zabawą dzieci w raz z rodzicami oraz integracją rodziców.


WYCIECZKA Z LEŚNIKIEM DO WARCINA
W czerwcu bieżącego roku grupa 4 latków wybrała się na wycieczkę do Technikum Leśnego w Warcinie zorganizowaną przez wych A Orenczak oraz Pana B. Okuniewskiego. Zwiedziliśmy park gdzie dzieci miały okazję wykazać się wiedzą teoretyczną, rozpoznawały i nazywały znane drzewa i kwiaty. Odwiedziliśmy również Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych, wnętrze szkoły, salę kominkową i białą salę. Towarzyszyły nam również zabawy przyrodnicze w plenerze. Dzieci zaprezentowały teatrzyk pt. „Leśnie niedźwiadki” W. Żaby – Żabińskiej. Na koniec spotkania razem z rodzicami upiekliśmy kiełbaski na Puchaczu.

Dnia 01.06.2017 roku w przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. Najmłodszym ten dzień umilały dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy oraz tańce. Szczególną niespodzianką było odwiedzenie nas przez piękne bajkowe Królewny z Biblioteki Publicznej w Kępicach, które czytały nam bajki i opowiadania. Mimo pogody, która nas tego dnia nie rozpieszczała dzieci bawiły się świetnie.

Powitanie wiosny
W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym i wesołym korowodem. Podczas marszu dzieci grały na instrumentach muzycznych, głośnymi okrzykami żegnały Marzannę- zimową pannę, a witały Panią Wiosnę.

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jasełka w przedszkolu
19 grudnia 2016 r. dzieci z grupy 5 -latków pod opieką wychowawcy Sylwii Pędzich przygotowały Jasełka dla rodziców i zaproszonych gości. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, Józefa, Maryi, króli i pasterzy, pięknie śpiewały kolędy i recytowały przygotowane role. Po występach przedszkolaki wraz z rodzicami udali się na wigilijny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wystawione przedstawienie, wprawiło wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą wszystkim przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Z okazji „Międzynarodowego dnia ptaków” dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kępicach wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym – przyrodniczym pt. „Ptaki Pomorza”. Wśród 180 nadesłanych prac Magda Baj z grupy 4 latków zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dyplom Magda Baj20170406_0000

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Akcja „Góra Grosza”
W dniach 28.11-09.12.2016 r. nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Po zakończonej akcji zebrane „grosiki” zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. Zebraliśmy łącznie 361,62 zł. Przebieg akcji koordynowała Sylwia Pędzich.
Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy!
 
 

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Strażackiej
W dniu 11 listopada dzieci z Przedszkola (grupa 5-latków) wzięły udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Strażackiej, który odbył się w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Kępicach. Dzieci: Oliwia, Natalia, Oskar i Ignacy zaśpiewały piosenkę „Jedzie straż pożarna”, a Kamila zaprezentowała piosenkę „Białe róże”.   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zestaw edukacyjno – dydaktyczny dla Przedszkola Samorządowego w Kępicach
Dzieci z Przedszkola otrzymały w prezencie przepiękny zestaw edukacyjno – dydaktyczny do prowadzenia zajęć przedszkolnych od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni. Byliśmy jednym z ośmiu przedszkoli w województwie pomorskim, które otrzymało tak wspaniały upominek. Osobiście przywieźli nam go Przedstawiciele Agencji: Pan Jarosław Wittstock –Dyrektor Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni , Pan Adam Treder-Kierownik Powiatowego Biura Pomorskiego Oddziału Regionalnego w Słupsku. Zaszczycili nas swoją obecnością również: Pani Burmistrz Kępic – Magdalena Gryko, Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice-Marta Borodziuk oraz Pan Dyrektor Zespołu Szkół w Kępicach- Andrzej Taukin. Wzbogacone zasoby gier, układanek, książek, klocków, samochodów, materiałów plastycznych oraz znaków drogowych przyczynią się do harmonijnego rozwoju wychowanków.

   
 
 
 
 
 
 
 

 

 

8 listopada 2016 r. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Jeża. Tego dnia odwiedził nas Pan Leśniczy, który przekazał nam wiele cennych informacji i ciekawostek z życia jeży.
38
   
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Dnia 3 listopada 2016r. w Bibliotece Publicznej w Kępicach odbyła się uroczystość z okazji Święta Myśliwych- Hubertusa. W ramach współpracy z Nadleśnictwem udział wzięły dzieci z naszego Przedszkola. Były to grupy dzieci 6- letnich pod opieką p. Doroty Chwieduk oraz p. Ewy Baniuszewicz, a także najmłodsza z grupy 3- latków Milenka Niemierzycka pod opieką p. Teresy Piątkowskiej. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce leśnej. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za występ. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Życzymy małym artystom powodzenia w dalszych występach.

09

10

11

   
 
 
 
 
 
 
 

 

 
   
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

4 października 2016 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z okazji tego święta nasze przedszkole zorganizowało zbiórkę karmy ,koców oraz innych akcesoriów potrzebnych zwierzętom. Wszystkie zebrane dary przekazaliśmy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku.
37
 

 

 

 

 

 

 

Dnia 19.09.2016 r. nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komisariatu Policji w Kępicach. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poboczu, prawidłowego przejścia przez jezdnię. Dzieci miały też możliwość praktycznej nauki prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię pod czujnym okiem mundurowych.

 

35

36

 

 

 

 

 
 
 

 

 
W piątek 16.09.2016 r. przedszkolaki włączyły się do akcji „Sprzątanie Świata 2016”. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki, sprzątały teren wokół przedszkola. Udział w akcji sprawił, że dzieci dostrzegły potrzebę dbania o czystość naszej planety.

 

34