5 października 2013 r. 5 i 6 letnie przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na wycieczkę do lasu. Wędrując leśną drogą dostrzegały piękno jesiennego krajobrazu,oddychały świeżym powietrzem. Dzieci zbierały jesienne liście, kasztany, żołędzie, rozpoznawały i nazywały je. Zebrane dary przyniosły do kącików przyrody, by wykorzystywać je do zabaw i zajęć.dyscyplinę sportu freestyle.

[singlepic id=2061 w= h= float=center]

7 października 2013 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „hipopotam hipcio chlipcio”. Dzieci były oczarowane grą aktorów i na końcu nagrodziły ich gromkimi brawami.

[singlepic id=2062 w= h= float=center]

W dniu 10 października 2013 r. odbyła się w przedszkolu projekcja filmu pt. „Bezpiecznie z prądem”. Podczas seansu przedszkolaki dowiedziały się do czego potrzebny jest człowiekowi prąd, ale również jak groźne mogą być dla nas źródła prądu i urządzenia elektryczne jeśli nie przestrzegamy określonych zasad. Mamy nadzieje, że ta ważna lekcja pomoże uniknąć dzieciom wielu niebezpiecznych sytuacji.

[singlepic id=2063 w= h= float=center]

11 października 2013 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym w Kępicach. W tym roku przedszkolaki przygotowały dla personelu przedszkola akademię w formie koncertu życzeń –recytując wiersze, śpiewając piosenki – dzieciaki z wszystkich grup dziękowały za opiekę i życzliwość wszystkim pracownikom naszej placówki.

[singlepic id=2064 w= h= float=center]

21 października 2013 r. przedszkolaki z Kępic odwiedziły policjantów. Dzieci zapoznały się ze specyfiką policyjnej służby, dowiedziały się jak dbać o swoje bezpieczeństwo i obejrzały policyjny sprzęt.

[singlepic id=2065 w= h= float=center]

31 października 2013 r. przedszkolaki wybrały się na spacer na pobliski cmentarz. Okres przed świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Celem wycieczki było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad opuszczonymi grobami zmarłych.

[singlepic id=2066 w= h= float=center]

5 Listopada 2013 r. Koncert muzyczno-edukacyjny pt.”Gdy przedszkolak jest na drodze”.

[singlepic id=2067 w= h= float=center]

10 Listopada 2013 r. grupa 6-latków reprezentowała naszą placówkę w VI Przeglądzie Piosenki Strażackiej „W dobie patriotyzmu”. Przedszkolaki zaśpiewały dwa utwory: „Moja flaga” oraz „Niech nam żyje każdy strażak”. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zdobyły wyróżnienie.

[singlepic id=2068 w= h= float=center]

14 Listopada 2013 r. 5-latki wybrały się na wycieczkę do apteki. Dzieci zapoznały się z pracą farmaceuty oraz z wyglądem apteki.

[singlepic id=2069 w= h= float=center]

21 Listopada 2013 r. w Przedszkolu Samorządowym w Kępicach, gościliśmy aktorów Teatru Inspiracja z Krakowa, którzy zaprezentowali naszym podopiecznym przedstawienie pt. „Prawdziwy Skarb”. Spektakl ukazywał wartość przyjaźni oraz poruszał problem tolerancji wobec inności, która staje się często przyczyną dziecięcych dramatów: wyśmiewania, dyskryminacji i wykluczenia z grupy rówieśniczej.

[singlepic id=2070 w= h= float=center]

W dniu 25 listopada 2013 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, z którymi przez cały dzień miło spędziły czas. Wszystkie zabawy i zajęcia były związane z tematyką „Misia”.

[singlepic id=2071 w= h= float=center]

W czwartek 28 listopada 2013 r. dzieci z zerówki odwiedziły bibliotekę szkolną w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały ciekawych historyjek związanych z mieszkańcami lasu z atlasu zwierząt Polski Bolka i Lolka.

[singlepic id=2072 w= h= float=center]

W piątek 29 listopada 2013 r. w przedszkolu odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzieci poznały tradycje związane z wigilią Św. Andrzeja, brały udział w różnego rodzaju wróżbach. Wszyscy byliśmy ciekawi co przyniesie nam los i co nas czeka w najbliższej przyszłości. Mamy nadzieję że wszystkie dobre przepowiednie będą spełnione.

[singlepic id=2073 w= h= float=center]

5 grudnia 2013 r. starszaki wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek do Nacławia. Przedszkolaki miały możliwość poznania cyklu produkcyjnego ozdób choinkowych i zakupu bombek z własnym imieniem.

[singlepic id=2074 w= h= float=center]

06 grudnia 2013 r. przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość – Św. Mikołaj. Na jego przywitanie dzieci zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały wierszyki. Każde dziecko otrzymało od św. Mikołaja prezent.

[singlepic id=2075 w= h= float=center]

W dniu 10 grudnia 2013 r. przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych, obejrzały przedstawienie teatralne pt „Powrót w krainę baśni” w wykonaniu Agencji Teatralno – Estradowej.

[singlepic id=2076 w= h= float=center]

13 grudnia 2013 r. gośćmi naszego przedszkola byli aktorzy ze studia artystycznego „MAGIK” z Białegostoku. Dzieci obejrzały przedstawienie pt „Dwa Światy, Dwa Skrzaty – Przygody Pysia i Margolci”. Teatrzyk uczył dzieci tolerancji, akceptowania odmienności i zachęcał do gimnastyki, szczególnie na świeżym powietrzu. Te przesłania z pewnością dotarły do dzieci a teatrzyk bardzo się wszystkim podobał.

[singlepic id=2077 w= h= float=center]

Dnia 20 grudnia 2013 r. w grupie 5-latków odbyło się spotkanie wigilijne. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Potem wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonego wigilijnego stołu by skosztować tradycyjnych dań wigilijnych.

[singlepic id=2078 w= h= float=center]

Dnia 06 lutego 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Był to niezwykły dzień, bardzo długo wyczekiwany przez dzieci. Dzieci zamieniły się tego dnia w Księżniczki, Wróżki, Motylki, Strażaków i innych bohaterów kreskówek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a czas zabawy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

[singlepic id=2079 w= h= float=center]

Dnia 07 lutego 2014 r. w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Głównymi bohaterami tych zajęć były warzywa i owoce jako źródło witamin w procesie odżywiania i zdrowego stylu życia. Do zabaw aktywnie włączyli się rodzice i razem z dziećmi rozwiązywali zadania dotyczące zdrowia i zdrowego odżywiania. Następnie dzieci wraz z rodzicami, wykonały smaczną i pożywną sałatkę owocowo-warzywną. Praca przebiegała w miłej atmosferze i wzajemnej współpracy dorosłych z dziećmi. Najprzyjemniejszą częścią zajęcia była wspólna degustacja przygotowanego posiłku.

[singlepic id=2080 w= h= float=center]

Dnia 12 lutego 2014 r. w grupie 4-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z radością przedstawiły montaż słowno- muzyczny. Nasi goście również brali czynny udział – zaprosiliśmy ich bowiem do wspólnej zabawy oraz do udziału w konkursach. Do miłej atmosfery przyczynili się rodzice, którzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek.

[singlepic id=2081 w= h= float=center]

Dnia 28 lutego 2014 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym, zatytułowane: „Ecik Krecik segreguje śmieci”. Krakowscy aktorzy wcielając się w postacie tytułowego Kreta i Liska w wesoły i ciekawy sposób przybliżyli dzieciom problem segregacji śmieci i dbania o otaczające nas środowisko. Zwrócili też uwagę na zagrożenia związane z zaśmiecaniem lasu. Słowem i piosenką zachęcali wszystkich do przestrzegania poznanych zasad. Dzieci bawiły się ucząc i uczyły się bawiąc. Same też mogły wykazać się swoją wiedzą na ten temat. Dla przedszkolaków była to wartościowa lekcja ekologii.

[singlepic id=2082 w= h= float=center]

Dnia 07 marca 2014 r. odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. W tym szczególnym dniu męska część przedszkolnego grona zaprezentowała swój krótki lecz bogaty program artystyczny. Dzieci śpiewały, recytowały wierszyki, a to wszystko dla kochanych pań i koleżanek z grup przedszkolnych. Na koniec tego uroczystego dnia mali mężczyźni z naszego przedszkola obdarowali Panie i koleżanki upominkami.

[singlepic id=2083 w= h= float=center]

Dnia 11 marca 2014 r. przedszkolaki udały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego. Pani doktor oraz jej asystentka przyjęły przedszkolaków bardzo serdecznie. Dzieci zapoznały się z wyglądem i przeznaczeniem narzędzi używanych w zawodzie dentysty. Wszyscy chętni mogli usiąść na fotelu dentystycznym, a odważni, którzy otworzyli szeroko buzię mogli dowiedzieć się od pani doktor czy mają zdrowe zęby. Na koniec wizyty w gabinecie, pani doktor porozmawiała z dziećmi o właściwej higienie jamy ustnej oraz o tym jak dbać o ząbki, by były zawsze piękne i zdrowe. Wizyta przebiegła bardzo przyjemnie i interesująco, a na jej koniec pani doktor obdarowała przedszkolaki naklejkami

[singlepic id=2084 w= h= float=center]

Dnia 21 marca 2014 r. nasze przedszkolaki przywitały Panią Wiosnę.

[singlepic id=2085 w= h= float=center]

Dnia 09 maja 2014 r. nasi przedszkolacy udali się na wycieczkę do jednostki OSP w Kępicach. Dzięki życzliwości Strażaków przedszkolaki mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Po obejrzeniu sprzętu dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego, przymierzyć strażacki hełm. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

[singlepic id=2086 w= h= float=center]

Dnia 26 maja 2014 r. Koncert muzyczno-edukacyjny pt. „Pomóżmy odrodzić się ziemi”.

[singlepic id=2087 w= h= float=center]

Dnia 30 maja 2014 r. Dzień Dziecka – tego dnia towarzyszyła nam wesoła zabawa oraz tańce i gry zręcznościowe na świeżym powietrzu.

[singlepic id=2088 w= h= float=center]

Dnia 09 czerwca 2014 r. 5-6 latki z naszego przedszkola pojechały na autokarową wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzątka, poznały ich wygląd i tryb życia. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

[singlepic id=2089 w= h= float=center]