Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Akademia Czystych Rąk

Nasza szkoła z inicjatywy p. Julity Łuczak przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk CAREX. Jego głównym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed infekcjami. Tegoroczna edycja programu realizowana jest pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Do szkoły trafiły materiały dydaktyczne do przeprowadzenia lekcji związanych z tematem higieny, mydełka w płynie do każdej klasy, naklejki – instrukcje prawidłowego mycia rąk oraz plakaty promujące akcję.